Інформація про засідання науково-методичної радиЧОІППО імені К.Д.Ушинського

Науково-методична рада

18 листопада 2021 року відбулося чергове засідання науково-методичної ради ЧОІППО імені К.Д.Ушинського.

Третиннікова Л. А., методист навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області, презентувала досвід роботи Радченко В.Б., соціального педагога КЗ «Прилуцька спеціальна школа» Чернігівської обласної ради, з теми «Соціально-педагогічний супровід сім’ї дитини з особливими освітніми потребами».

Валентина Брониславівна розповіла присутнім про різні форми роботи,  зокрема, тематичні міні-семінари, бесіди, заняття з елементами тренінгу на яких висвітлюються проблемні теми, які вона використовує в роботі з батьками дітей з особливими освітніми потребами.

Ахметова Л. В., методист відділу роботи з обдарованими учнями, виступила з інформацією про формування громадянської компетентності як засобу соціалізації учнів та орієнтації на успіх (з досвіду роботи Логвін Г.В., учителя географії Деснянського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» Деснянської селищної ради).

Галина Вікторівна показала учасникам засідання ті технології , які вона застосовує в практичній діяльності. Серед них: особистісно-орієнтоване навчання, ігрові, інтерактивні форми роботи, комп’ютерні, проєктні технології.

Одінцова Л.П., методист відділу суспільно-філологічних дисциплін ЧОІППО імені К.Д. Ушинського поінформувала присутніх про досвід роботи

Москаленко З. Ф., учителя англійської та німецької мови Борзнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Христини Алчевської Борзнянської міської ради, з теми «Білінгвізм як спосіб інтеграції учнів в європейський полікультурний соціум».

Зінаїда Федорівна акцентувала увагу членів ради на використанні у освітньому процесі технології відкритого навчання, що дає простір для самостійності і творчості здобувачів освіти.

Дрозд О.М., методист навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області, презентувала досвід роботи Колесник Г.В., практичного психолога Ріпкинської гімназії імені Софії Русової Ріпкинської районної ради, з теми «Адаптація першокласників до навчання в умовах Нової української школи».

Ганна Валеріївна розкрила присутнім зміст профілактичної програми для педагогічних працівників «Формування навичок стресостійкості у педагогів» та корекційно-розвиткової програми для першокласників «Перші кроки у шкільній країні», розповіла про різні форми корекційної роботи, зокрема, елементи арт-терапії, казко-терапії, пісочної терапії, аромотерапії і музикотерапії.

Члени науково-методичної ради схвалили та рекомендували до використання в практичній діяльності педагогічними працівниками області 13 методичних рекомендацій, 7 програм гуртків закладів позашкільної освіти.

Секретар НМР                                                                   Тетяна  ПРИГОДІЙ