01-03 лютого 2022 року відбувся дистанційно фінальний етап конкурсу, у якому взяли участь 20 педагогів закладів загальної середньої освіти області.
Серед учасників конкурсу 5 педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 6 – «спеціаліст першої категорії», 7 – «спеціаліст другої категорії», 2 – «спеціаліст», 3 – педагогічне звання «учитель-методист», 1 – «старший учитель».
Учасники конкурсу змагалися у таких конкурсних випробуваннях: «Майстер-клас», «Практична робота», «Фрагмент дистанційного уроку» – у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства»; «Практична робота», «Творча робота», «Фрагмент дистанційного уроку» – у номінації «Мистецтво».
Під час проведення конкурсного випробування «Практична робота» вчителі біології, інформатики, основ правознавства та музичного мистецтва виконували практичні завдання у межах навчального предмета: учителі біології на основі запропонованого обладнання та біологічного об’єкту розробляли технологічні картки практичної роботи та виконували практичну роботу, учителі правознавства виконували письмову роботу з розв’язання ситуаційних задач з різних галузей права, учителі інформатики використовували прикладне програмне забезпечення при розв’язанні комплексних інтегрованих завдань з інформаційних технологій олімпіадного рівня; учителі музичного мистецтва працювали з музичним твором.
Учасники номінації «Біологія», «Інформатика» та «Основи правознавства» адаптували власну педагогічну ідею до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів під час конкурсного випробування «Майстер-клас».
Під час виконання творчої роботи вчителі музичного мистецтва продемонстрували предметно-методичну компетентність з розроблення плану-сценарію музично-сценічної постановки з режисерськими коментарями (позакласного заходу із використанням навчального мистецького матеріалу).
У конкурсному випробуванні «Фрагмент дистанційного уроку» учителі показали педагогічну майстерність з організації освітнього процесу шляхом проведення фрагменту дистанційного уроку з вивчення нового матеріалу та первинного застосування нових знань в синхронному режимі. Уроки, проведені вчителями, вирізнялися високим рівнем методичної майстерності, оригінальними підходами до використання сучасних педагогічних технологій, доцільним використанням ІКТ, атмосферою доброзичливості та творчої співпраці вчителя та учнів.
На основі рейтингу, укладеного за загальною кількістю балів, одержаних учасниками під час конкурсних випробувань фінального етапу першого туру та на підставі рішення журі (протокол від 03 лютого 2022 року № 2) переможцями конкурсу стали:
Аліна Білодід, учитель правознавства Ічнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Ічнянської міської ради ;
Лілія Ковеза, учитель біології Хмільницького навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області;
Наталія Хрол, учитель інформатики загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова;
Юлія Маричевська, учитель музичного мистецтва Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Прилуцької міської ради.
Лауреати першого туру конкурсу «Учитель року – 2022»
у номінації «Біологія»
Валерія Силенок, учитель Чернігівського ліцею №22 Чернігівської міської ради Чернігівської області (ІІ місце),
Алла Землянська, учитель Ріпкинського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ріпкинської селищної ради (ІІІ місце);
у номінації «Інформатика»
Павло Кіндєєв, учитель Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя (ІІ місце),
Наталія Йовенко, учитель гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю (ІІІ місце);
у номінації «Музичне мистецтво»
Інна Рубан-Оленіч, учитель Світличенського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Варвинської селищної ради Прилуького району Чернігівської області(ІІ місце),
Сергій Маховка, учитель ліцею № 15 (ІІІ місце);
у номінації «Основи правознавства»
Ігор Сусула, учитель Михайло-Коцюбинського ліцею Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району (ІІ місце),
Олександр Мазурик, учитель Комунального закладу «Борзнянський ліцей» Чернігівської обласної ради (ІІІ місце).
Бажаємо вам творчих звершень і нових здобутків!


