Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 24 грудня 2021 року № 1/22888-21 «Про проведення фінального етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», згідно з наказом Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 грудня 2021 року № 372 «Про підсумки обласного етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» 05 лютого 2022 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (ректор Анатолій Заліський) відбувся фінальний етап конкурсу.
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відзначається високою активністю серед дітей та юнацтва області, проходить піднесено й урочисто.
У творчому змаганні взяли участь двадцять п’ять осіб: чотирнадцять учнів закладів загальної середньої освіти, два учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, чотири студенти закладів фахової передвищої освіти та п’ять студентів закладів вищої освіти. Учасникам фінального етапу конкурсу були запропоновані завдання, складені Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Учні 5–7 класів виконували завдання 2 астрономічні години, 8–9-х класів – 3 астрономічні години, учні 10–11 класів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти – 4 астрономічні години.
Переможців обласного етапу конкурсу, які стали учасниками фінального етапу змагання, привітали й нагородили дипломами та цінними подарунками Анатолій Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент; Світлана Молочко, голова журі обласного етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського; Інна Вошкіна, завідувач відділу роботи з обдарованими учнями Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.
Учасникам конкурсу було зачитано офіційне вітання від Тараса Кременя, уповноваженого із захисту державної мови. Було акцентовано на актуальності творчості Тараса Шевченка, яка спонукає до глибинних розмислів й містить понадчасові духовні та естетичні цінності.
Після завершення змагання роботи учасників області були відправлені до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.
Бажаємо учасникам перемог!

