Взаємодія психологічної служби, державних структур та громадськості у сфері надання психологічної допомоги сім’ям з дітьми в умовах воєнних дій

01 червня 2022 року методисти Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області долучилися до заходів з нагоди  Дня захисту дітей.

Зокрема, Ірина Лісовецька взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Взаємодія державних структур та громадськості у сфері надання допомоги сім’ям з дітьми в умовах воєнних дій», організованого Службою у справах дітей обласної державної адміністрації. У рамках заходу було акцентовано увагу на особливостях надання  психологічної допомоги сім’ям з дітьми в умовах воєнних дій. Разом з представниками громадськості були обговорені актуальні питання здійснення захисту прав дітей в регіоні в умовах воєнного часу, визначені шляхи подальшої співпраці з означених питань. Ірина Лісовецька окреслила основні принципи здійснення психологічного супроводу осіб, які пережили психотравмуючі події, наголосила на важливості відповідного рівня фахової підготовки психологів, знання специфіки роботи з людиною у кризовому стані, наявність навичок самодопомоги та самозбереження у практичних психологів. Ірина Миколаївна поінформувала присутніх про проведення такого навчання в рамках підвищення кваліфікації практичних психологів на базі ЧОІППО імені К.Д.Ушинського. Зокрема, від 06 червня 2022 року проходитиме навчання за програмою «Навички кризового консультування та розвиток стресостійкості у школярів», оскільки питання створення безпечного середовища для дітей усіх вікових категорій та надання кваліфікованої психологічної допомоги набувають особливої актуальності у період воєнних дій.

Людмила Третиннікова, взяла участь в онлайн-зустрічі для керівників закладів загальної середньої освіти на тему «Безконфліктне освітнє середовище як складова якісної школи» де презентувала метод вирішення конфліктів ‒ медіацію, як основу розбудови мирного освітнього середовища. Зустріч була організована Управлінням державної служби якості освіти у Чернігівській області. Людмила Андріївна ознайомила учасників зустрічі з моделями впровадження медіації в закладах освіти області, а також нагадала, що упровадження методу медіації у Чернігівській області продовжується через підготовку медіаторів із числа педагогічних працівників та працівників психологічної служби системи освіти області в рамках навчання за програмою підвищення кваліфікації «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів та миробудуванні» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського та виїзних триденних навчальних семінарах «Базові навички медіатора в навчальному закладі».

Навчально-методичний центр психологічної служби

у системі освіти Чернігівської області