Правова та психологічна допомога постраждалим від різних видів насильства, пов’язаних з воєнними діями та збройним конфліктом

Будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності  –  сприяють збільшенню випадків домашнього, сексуального та інших випадків насильства.

Під час війни від насильства найбільше страждають традиційно вразливі категорії – жінки, діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, вимушені переселенці.

Постраждалі від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, мають право на:

• безоплатне отримання медичної, соціальної та психологічної допомоги, інших соціальних послуг;
  • безоплатну вторинну правову допомогу;
  • конфіденційність інформації особистого характеру.

Крім того, завдяки співпраці Мінсоцполітики з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні постраждалі від експлуатації та/або насильства за ознакою статі можуть отримати комплексну медичну та психологічну допомогу (консультації медичних спеціалістів, обстеження, лікування) у Реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ (м. Київ).

Можливі різні варіанти взаємодії з центром:

1. Перебування в центрі в середньому 2 тижні, протягом яких клієнт отримує повний спектр послуг.
  2. Протягом 3-х діб – обстеження, консультація психолога/психотерапевта, призначення лікування.
  3. Для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищезгадану допомогу, а потім повертатись додому.

Для додаткової інформації з питань влаштування до Реабілітаційного центру можна звертатися на Гарячу лінію Представництва МОМ в Україні – 527 або 0 800 505 501 (прийом дзвінків щодня з 8:00 до 20:00).

Домашнього насильства можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати. Рекомендуємо розмістити на сайтах закладів освіти та донести в доступний спосіб до учасників освітнього процесу інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства:

– до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;

– на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям; – до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

– до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

Також НАЦІОНАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ ЗАПУСКАЄ БЕЗОПЛАТНУ ЛІНІЮ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ!

Із 01 червня НПА за підтримки партнерів запускає оновлену лінію психологічної допомоги для всіх, хто постраждав від військових дій і прямо, і опосередковано.

Єдиний номер 0-800-100-102 працюватиме з 10:00 до 20:00 години без вихідних, всі дзвінки будуть тарифікуватися відповідно до планів ваших мобільних операторів.

Технічне рішення платформи, на якій будуть працювати фахівці, дозволяє надавати консультації у форматі аудіо та відео сесій тривалістю до 50 хвилин.

Психологи лінії – це досвідчені спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання і працюють за міжнародними стандартами під супервізійною підтримкою.

У разі необхідності психологи лінії можуть скеровувати звернення до фахівців відповідних спеціальностей.