Про проєкт «Енергоефективні школи: нова генерація»

«Енергоефективні школи: нова генерація» – інноваційна освітня програма навчання з енергоефективності для школярів від 8 до 16 років, спрямована на виховання екологічних цінностей та відповідального ставлення до споживання енергоресурсів, а також формування навичок раціонального використання енергії.

У проєкті розроблена та функціонує дистанційна освітня платформа energyschool.org.ua, яка рекомендована Міністерством освіти і науки для використання у закладах загальної середньої освіти України.

На платформі energyschool.org.ua для учнів 4-х-11-х класів пропонуються чотири безкоштовні освітні курси, а також низка конкурсів енерго-екологічного спрямування. За період впровадження проєкту до навчання долучилися майже 2600 заклади освіти України (16% українських шкіл), кількість учасників проєкту перетнула позначку у 773 000 осіб. Зокрема, натепер на освітній платформі «energyschool.org.ua» зареєстровані 41 заклад освіти Чернігівської області. Проєкт невпинно рухається вперед зі сподіваннями, що нинішнє покоління школярів житиме в енергетично незалежній та екологічно чистій країні.

Важливість проєкту «Енергоефективні школи: нова генерація» складно переоцінити – за досвідом розвинутих європейських країн лише зміна звичок енергоспоживання громадян дозволяє заощадити до 10% використаних енергоресурсів навіть без впровадження будь-яких матеріальних заходів. З огляду на можливості збільшення енергоефективності економіки країни вивчення курсів зумовить не лише підвищення освітнього рівня громадян, а і сприятиме зростанню енергетичної грамотності та екологічної свідомості. Це у підсумку сприятиме зменшенню потреби в імпорті енергоносіїв та відповідатиме загальнодержавним цілям досягнення Україною енергетичної незалежності та збільшення використання відновлюваних джерел енергії.

Контактна особа з питань адміністративної підтримки проєкту – Тетяна Прокопенко, тел. +38 050 928 56 86, ел. адреса: prokopenko@mdi.org.ua.