Впровадження медіаосвіти на теренах України продовжується

Протягом серпня-вересня 2022 року було зроблено ряд кроків по подальшому впровадженню медіаосвіти в освітянській сфері України. Неабияку роль у цьому відіграв Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела 5 вебсемінарів “10 причин практикувати медіаосвіту під час війни”. Під час вебінарів, на який запрошувались освітяни з усієї України, серед яких були і вчителі Чернігівської області розглядались ключові теми:

• Медіаосвіта: виклики і трансформації воєнного часу
  • 3 причини практикувати медіаосвіту: оптика міжнародного гуманітарного права
  • 3 причини практикувати медіаосвіту: оптика громадянської освіти
  • 3 причини практикувати медіаосвіту: оптика медичної наукової інформації
  • Як журналістика просуває медіаграмотність в період війни.

Проблематика громадянської освіти була темою Олександра Мокрогуза, завідувача кафедри методики викладання суспільних дисциплін Чернігівського ОІППО імені К. Д. Ушинського, який подав практичні кейси, практичні алгоритми для роботи в контексті медіаосвіти.

Як резюме можна навести його слова: «Сучасні виклики медіаосвіти потребують якісної підготовки вчителя з питань теорії і практики. Разом з тим, медіаосвіта активно допомагає розібратися в нових термінах, зокрема, рашизм, постправда, інформаційна війна. Це робить медіаосвіту в школі не тільки актуальною, але й необхідною»

23 вересня 2022 року на запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Запоріжжя Мокрогуз О.П. виступив з вітальним словом до учасників круглого столу «Медіаграмотність освітян в умовах воєнного часу – нагальна потреба сучасного суспільства!». Було коротко охарактеризовано успіхи Чернігівщини у розгортанні медіаграмотності у навчальних закладах області, досвід ОІППО по впровадженню медіаосвіти серед працівників освіти під час курсової підготовки.

27 вересня 2022 року було презентовано нову навчальну програму курсу за вибором «Основи медіаграмотності» (7–8 класи) для закладів загальної середньої освіти. Автори: Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент та Олександр Желіба, доцент катедри політології, права та філософії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук, учитель історії Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ імені М. Гоголя, учитель-методист детально охарактеризували основні компоненти програми, написаної за зразком модельної навчальної програми.. Ця програма є продовженням системного курсу «Основи медіаграмотності», початком якого є програма для 5-6 класів, яка на сьогодні знаходиться на обговоренні в ІМЗО з метою надання грифу МОН України.