Меню Закрити

Проведено вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти  «Психологічна підтримка дітей під час війни. Робота практичного психолога та соціального педагога від «А» до «Я»

02 та 03 листопада 2022 року працівниками Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського було проведено вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти «Психологічна підтримка дітей під час війни. Робота практичного психолога та соціального педагога від «А» до «Я».

Тематика вебінару обумовлена війною в Україні та відповідає на виклики сьогодення, які постали перед працівниками психологічної служби системи освіти. А саме – специфіку професії практичного психолога та соціального педагога, як фахівців, які, в першу чергу, повинні надавати психоемоційну підтримку та здійснювати соціальний захист учасників освітнього процесу, допомагати педагогам адаптувати дітей до навчання в умовах воєнного стану.

Із метою усвідомлення працівниками психологічної служби тих викликів, з якими їм доводиться або ще доведеться стикнутися у ході здійснення психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу під час війни, Антоненко Оленою Михайлівною, директором Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області (НМЦПССОЧО) було розкрито тему «Актуальні питання діяльності працівників психологічної служби в умовах воєнного стану».

Також, протягом цих двох днів практичні психологи та соціальні педагоги мали можливість актуалізувати, систематизувати та поповнити свої теоретичні знання щодо надання першої психологічної допомоги здобувачам освіти та педагогічним працівникам. Цьому сприяв виступ Грищенко Ірини Володимирівни, заступника директора НМЦПССОЧО «Надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу: практичний аспект».

Практичного спрямування вебінару надав виступ Третиннікової Людмили Андріївни та Дрозд Олени Миколаївни, методистів НМЦПССОЧО «Адаптація до навчання в умовах воєнного стану: соціально-психологічні аспекти».

Методисти надали рекомендації щодо організації практичної роботи працівників психологічної служби з дітьми та педагогами під час повітряної тривоги і перебуванні в укриттях. Із цією метою було окреслено професійну роль практичного психолога, соціального педагога в організації безпечного переходу дітей до укриття та наданні першої психологічної допомоги. Також було надано практичні рекомендації спрямовані на зниження рівня тривоги батьків.

Лісовецька Ірина Миколаївна, методист НМЦПССОЧО провела навчальний тренінг «Робота з наслідками травматичного стресу у дітей та дорослих». Учасникам вебінару було представлено комплексну систему роботи працівників психологічної служби з наслідками травматичного стресу у дітей та дорослих, а також практично відпрацьовано психологічні вправи та техніки, які застосовуються відповідно до етапу переживання людиною травматичної події та сприяють відновленню її ресурсів.

Цікавим, прогресивним та ефективним досвідом діяльності практичних психологів, соціальних педагогів закладів професійно-технічної освіти щодо здійснення психологічної підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни ділилась Поклад Світлана Василівна, методист з питань психологічного супроводу, соціального захисту та діяльності класних керівників НМЦ ПТО у Чернігівській області. У ході виступу було наголошено на важливості застосування можливостей інформаційних технологій та соціальних мереж, як інструментів для здійснення психологічної просвіти та підтримки молоді.

Ще одним викликом, із яким наразі стикається наша країна є міграція її громадян. В умовах війни та бажанні захистити себе і своїх рідних, виїхавши за кордон, в рази зростає ризик потрапляння громадян України до тенет торгівців людьми. Тому зараз, як ніколи, на часі є підвищення рівня інформованості учасників освітнього процесу щодо убезпечення себе та своїх близьких від ризикованих пропозицій щодо виїзду за кордон чи нелегального працевлаштування. У межах співпраці НМЦПССОЧО із ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Куликова Наталія Олександрівна, координатор програм Комітету, розкрила питання «Проведення профілактичних заходів із молоддю щодо попередження торгівлі людьми, питань безпечної міграції та легального працевлаштування, в тому числі за кордоном».

Загалом до участі у вебінарі «Психологічна підтримка дітей під час війни. Робота практичного психолога та соціального педагога від «А» до «Я» долучилося 75 осіб, із числа працівників психологічної служби закладів освіти області.