Про проведення тренінгу для інструкторів з інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни

Від 22 до 24 листопада для педагогічних та науково-педагогічних працівників Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського фахівцями представництва Датської ради у справах біженців в Україні був проведений тренінг з метою підготовки інструкторів з інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни (ІНРМ).

Нажаль, більшість звичних місць, що були нам знайомі та безпечні, і де ми звикли проводити дозвілля чи навіть просто територія рідних дворів можуть приховувати небезпечні залишки війни. Очищення територій від вибухонебезпечних предметів займає багато часу. Досвід показує, що 1 рік бойових дій потребує 10 років розмінування. Можна порахувати, скільки потрібно нашій країні часу для того, щоб очистити всі території. Це дуже великий термін часу, протягом якого ці ділянки залишатимуться небезпечними, а тема інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними предметами, буде актуальною.

Педагогічні та науково-педагогічні працівники Чернігівського інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського мали змогу ознайомитися з оглядом вибухонебезпечних предметів та ознаками небезпечних територій, алгоритмами та правилами безпечної поведінки, а саме: що робити, якщо людина зрозуміла, що опинилась на замінованій території; що робити, коли людина натрапила на боєприпас, побачила пораненого на замінованій території. Учасники тренінгу отримали практичні навички проведення інформування для трьох вікових категорій (6-11 років, 12-15 років та 16 років і старші),а також всі необхідні матеріали для проведення інформування у закладах освіти.

По завершенню тренінгу 21 учасник отримав сертифікат інструктора з ІНРМ. Завдяки курсу ІНРМ педагогічні працівники зможуть поширювати отриману інформацію серед колег, вчителів та учнів Чернігівської області. Зважаючи на високий відсоток замінованої території України, кожен громадянин повинен бути обізнаним щодо навичок безпечної поведінки з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Пам’ятайте: будь-який боєприпас є небезпечним!

Якщо бачите міну або боєприпас

НЕ чіпайте

НЕ підходьте