Меню Закрити

ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР  (ПАНЕЛЬНУ ДИСКУСІЮ) ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ТА ФАХІВЦІВ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28 березня 2023 року ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського проведено вебінар (панельну дискусію) для директорів та фахівців  інклюзивно-ресурсних центрів Чернігівської області з проблеми «Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів зі спеціальними закладами загальної середньої освіти та закладами професійної (професійно-технічної) освіти: виклики та перспективи».

Завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти НАТАЛІЯ КРАВЧЕНКО  розкрила питання забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття професійної (професійно-технічної) освіти,  нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання у закладах освіти на всіх рівнях  її здобуття.

Досвідом роботи з організації навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі професійної (професійно-технічної) освіти з учасниками поділились:

ВІКТОРІЯ МАЛОФЄЄНКО, заступник директора з навчально-виховної ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування»,

ЛАРИСА ДУБИНА, директор ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства»,

МАКСИМ ПОДЖАРИЙ, директор  Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту,

ЛАРИСА НІКУЛІНА, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

Учасники обговорили основні аспекти організації спеціальних та інклюзивних груп у закладі професійної освіти.

НІНА ПИМЕНОВА, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, акцентувала увагу на  висновку про комплексну оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами як підставу для організації освітнього процесу у спеціальному закладі загальної середньої освіти, особливості цього документу та терміни перегляду.

Методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ОКСАНА ШАРКЕВИЧ  висвітлила питання щодо  співпраці інклюзивно-ресурсних центрів із закладами освіти, їх роль у процесі забезпечення доступу дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти.

Під час панельної дискусії відбулось обговорення актуальних проблем організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами у спеціальних закладах загальної середньої освіти.   У ході заходу взяли активну участь і поділились досвідом з учасниками  представники навчально-реабілітаційних центрів області, зокрема

ТАМАРА СТУПА, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради,

ОЛЕНА ЖИТНЯК,  директор  КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради,

СВІТЛАНА ГУСАЧЕНКО, директор КЗ «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради.

Загалом до вебінару долучились 68 учасників.

Наталія Кравченко,

Оксана Шаркевич