Меню Закрити

Медіаосвіта в часи російсько-української війни

18 травня 2023 року відбулося засідання круглого столу «Медіаосвіта в часи російсько-української війни» в залі засідань колегій МОН України. В цьому заході взяв участь Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського ОІППО імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук.

Зустріч була організована за ініціативи Міністерства освіти і науки України та Академія української преси. Однією з модераторів була Раїса Євтушенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України, відповідальна за упровадження медіаосвіти у загальну середню освіту.

Мокрогуз О. П. як один з співавторів навчально-методичного посібника «Медіаосвіта в огні. Методичні рекомендації для вчителів курсу «Громадянська освіта»/«Історія» представив модуль 2 «Роль медіа в провокуванні конфліктів та поширенні стереотипів. Рашистська пропаганда як аналог нацистської». Даний посібник розрахований на викладачів історії та громадянської освіти, які прагнуть засвоїти додаткові можливості для практичної роботи з формування медіаграмотності в пошукачів освіти за умов інформаційно-ідеологічного протистояння. Автори деталізували сучасну понятійно-термінологічну систему, створили методичні вправи, які можна використовувати на заняттях. Запропоновані матеріали спрямовані на системне та усвідомлене засвоєння методик критичного мислення й декодування дезінформації та пропаганди.

Також Олександр Мокрогуз, Олександр Желіба, доцент катедри права та методики викладання історико-юридичних дисциплін Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, представили навчальні програми з медіаграмотності, які схвалені 31.01.2023 року МОН України і мають гриф для використання у навчальних закладах: модельна навчальна програма «Основи медіаграмотності» (5–6 класи) для закладів загальної середньої освіти та модельна навчальна програма інтегрованого міжгалузевого курсу «Основи медіаграмотності» (7–8 класи) для закладів загальної середньої освіти та програму «Основи візуальної грамотності» для 9 класу.

 Запланована зустріч здійснювалася в рамках поширення практики впровадження медіаосвіти в Україні в умовах воєнного часу і є важливою з огляду на значний досвід Чернігівської області в цьому питанні.

 Під час круглого столу велась пряма трансляція заходу на сторінках організаторів та партнерів:

АУП: https://www.facebook.com/aupfoundation)

Подивитись за покликанням: https://www.facebook.com/UAMON/videos/229818523005734

МОН України за покликанням: https://www.facebook.com/UAMON