23 травня 2023 року відбулося чергове засідання вченої ради ЧОІППО імені К. Д. Ушинського. Серед основних питань – популяризація української мови в сучасному комунікативному просторі, науково-методичні підходи до створення підручника НУШ для 5-го класу з курсу «Вступ до історії України та громадянської освіти, безпечне онлайн-середовище на уроках англійської мови, підготування і проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта в умовах війни: ціннісно-смислові орієнтири перемоги України» та інші.
Завідувачка кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Світлана Молочко у своєму виступі ознайомила присутніх з Програмою сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023-2028 роки (Розпорядження Чернігівської ОВА від 21 квітня 2023 року № 196), метою якої є реалізація першої з переліку ключових компетентностей, зазначених у новому Держстандарті (2020 р.), – вільне володіння державною мовою. Внеском викладачів кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у справу популяризації української мови є проведення курсів «Культура мовлення педагога. Зміни в Українському правописі» (для педагогів різного фаху); курсів з культури українського мовлення для різних категорій населення; введення тем з культури українського мовлення до навчально-тематичних планів підвищення кваліфікації різних категорій слухачів (Молочко С.Р., Коткова Л.І., Косінова О.М., Матюшкіна Т.П.); популяризація українського слова як формування читацької компетентності здобувачів освіти (Гальонка О.А.); проведення всеукраїнських, обласних науково-практичних конференцій, семінарів, вебінарів з підготування до ЗНО (НМТ) з української мови(«Підготування учнів до інтелектуальних змагань з української мови і літератури в умовах формування Нової української школи» (спільно з відділом суспільно-філологічних дисциплін, відділом роботи з обдарованими учнями), конкурсів (Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, «Стежками Каменяра», всеукраїнський конкурс учнівської творчості); проведення всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури; радіо- і телепроєкт «Лагідна українізація» (спільно з UA «Суспільне»); волонтерський проєкт розмовних клубів української мови для внутрішньо переміщених осіб «Єдині», «Розмовник» тощо.
Цікавим і змістовним був виступив завідувача кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Олександра Мокрогуза, який презентував авторський підручник НУШ для 5-го класу з курсу «Вступ до історії України та громадянської освіти».
Ще одним питанням порядку денного було обговорення проблеми забезпечення безпечного онлайн-середовища під час здійснення освітнього процесу. Ураховуючи актуальність теми, зокрема на уроках англійської мови, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Юлія Британ наголосила на важливості ознайомлення слухачів із питаннями безпечного поводження здобувачів освіти в мережі Інтернет на курсах підвищення кваліфікації учителів англійської мови, проведення заняття з удосконалення медіакомпетентності учителів англійської мови у форматі підвищення кваліфікації, та укладанні авторської добірки матеріалів за вебсайтами LearnEnglish Kids та LearnEnglish Teens Британської Ради із наданням методичних рекомендацій і порад щодо ефективного впровадження зазначених матеріалів в освітній процес.
Голова вченої ради, проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Довбня доповів про підготування і проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта в умовах війни: ціннісно-смислові орієнтири перемоги України», мета якої – на засадах комплексного міждисциплінарного дослідження здійснити філософсько-педагогічне обґрунтування стратегії розвитку освіти у проєкціях і конструкціях воєнного часу, в умовах перманентних суспільних трансформацій через прискорення темпів культурних і технологічних зрушень, викликаних агресією РФ проти України. Задля якісного підготування і проведення конференції вчена рада проголосувала за створення робочої групи, до складу якої увійшли ректорат та керівники структурних підрозділів інституту.
На засіданні було розглянуто та схвалено низку оновлених і нових освітніх програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, авторами яких є педагогічні й науково-педагогічні працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.