Меню Закрити

До уваги!

Науковцями України, Норвегії та Японії заплановане проведення наукового дослідження «Підлітки України під час російського вторгнення 2022» (Adolescents of Ukraine During the 2022 Russian Invasion (AUDRI Project) в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Головним виконавцем дослідження буде професор Ірина Пінчук, д-р мед. наук, Директор Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Україна). До дослідження також планується долучити міжнародних експертів, а саме: Норберт Скокаускас, професор Регіонального центру психічного здоров’я дітей і молоді та захисту дітей, Норвезький університет науки і технологій, керівник секції дитячої та підліткової психіатрії Всесвітньої психіатричної асоціації (Норвегія); Рюносуке Ґото, лікар-педіатр відділення педіатрії, лікарня Токійського університету (Японія).

Мета дослідження: Розробка стратегій для оцінки та реагування на проблеми психічного здоров’я підлітків України під час воєнного стану.

Тривалість дослідження: початок – травень 2023 року та 2 роки після завершення війни. Опитування буде повторюватися кожні 6 місяців протягом проведення дослідження для відстеження динаміки результатів.

Механізм залучення учасників: розповсюдження посилання та/або QR-коду опитування серед учнів шкіл України шляхом залучення шкільної системи електронної розсилки.

Структура дослідження: учасник переходить за посиланням або QR-кодом та дає відповіді на запитання, запропоновані у опитуванні.

Опитувальник має заповнюватись самостійно, за умови інформованої згоди учасника та його батьків/опікунів. Для створення та розповсюдження анкети, зберігання даних, зв’язування даних окремих людей між хвилями та вилучення деідентифікованих даних для аналізу буде використовуватися система Qualtrics, яка гарантує конфіденційність учасників. Під час цього процесу дослідники не матимуть доступу до особистої контактної інформації учасників; набір і зв’язування даних здійснюватимуться анонімно.

Очікувані результати дослідження: отримана інформація може бути використана при розробці сервісів та послуг, спрямованих на покращення стану психічного здоров’я підлітків. Узагальнені статистичні дані, отримані під час дослідження, можуть бути використані при підготовці наукових публікацій та представлені на конференціях, а також при розробці інформаційних кампаній та просвітницьких продуктів, орієнтованих на підліткову аудиторію.

Виходячи з вищенаведеного, просимо Вас сприяти проведенню дослідження «Підлітки України під час російського вторгнення 2022» шляхом залучення закладів загальної середньої освіти на етапі збору даних через розповсюдження посилання

https://audri.qualtrics.com/jfe/form/SV_bxvnEX3hG7QZ2fk

та/або QR-коду опитування серед учнів: