Меню Закрити

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВИКЛАДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ, ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У 2023/2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

13 вересня 2023 року відбувся традиційний онлайн-семінар, присвячений актуальним питанням викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури у 2023/2024 навчальному році. У заході взяли участь 197 освітян області, зокрема консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, спеціалісти органів місцевого самоврядування, керівники професійних спільнот (методичних об’єднань), учителі української мови і літератури, зарубіжної літератури.

Учасники заходу зацікавлено обговорювали нагальні проблеми підвищення ефективності навчання філологічних дисциплін в умовах повномасштабної війни.

Віктор Довбня, проректор ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, доктор філософських наук, доцент, наголосив на ціннісно-смислових орієнтирах перемоги у війні проти російського агресора, роль освіти, акцентував увагу на важливості питання підвищення кваліфікації учителів-словесників задля забезпечення якості освіти, подолання освітніх втрат, розповів про умови навчання.

Людмила Ремидовська, методист відділу суспільно-філологічних дисциплін,  ознайомила учасників із нормативним та навчально-методичним забезпеченням викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в закладах загальної середньої освіти в 2023/2024 навчальному році.

Світлана Молочко, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, проаналізувала методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу, дала поради з питань укладання авторських навчальних програм, календарно-тематичного планування тощо.

Тетяна Матюшкіна, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидат педагогічних наук, доцент, розповіла про особливості викладання зарубіжної літератури в поточному навчальному році, про сучасні виклики, про важливість збереження предмета як самостійної дисципліни.

Людмила Коткова, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидат філологічних наук, виступила з темою «Підвищення фахової майстерності вчителів української мови й літератури», зокрема запросила долучитися до участі в конкурсі «Учитель року – 2024» та до сертифікації учителів української мови і літератури. Людмила Іванівна звернула увагу на умови проведення обох заходів, етапи випробувань та критерії оцінювання.

Учасники онлайн-семінару висловили подяку організаторам онлайн-семінару за змістовні виступи та цікавий практичний матеріал.