Інформація про тренінг для вчителів іноземних мов області

18-19 жовтня 2023 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського в онлайн-режимі було проведено тренінг для вчителів іноземних мов області з теми «Сучасні освітні технології навчання іноземної мови у контексті інклюзивної освіти».

У заході взяли участь 28 педагогів із міста Чернігова та області, викладачі та методисти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Були розглянуті основні питання забезпечення інклюзивного навчання; принципи, форми та методи ефективної підтримки учнів з особливими освітніми потребами, а також технології диференційованого навчання на уроках іноземної мови.

Наталія Кравченко, завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського висвітлила актуальні питання адаптації та модифікації навчальних програм з іноземних мов в інклюзивному освітньому середовищі. Із ресурсами та технологіями навчання іноземної мови здобувачів освіти з ознаками дислексії ознайомила присутніх Юлія Британ, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Сучасні технології та прийоми навчання іноземної мови учнів із ознаками дисграфії презентувала Лілія Одінцова, старший викладач зазначеної кафедри. Ефективні стратегії навчання здобувачів освіти з ООП запропонувала Софія Нестеренко, старший викладач тієї ж кафедри. Марія Солодовник, методист відділу інклюзивного навчання та закладів освіти інтернатного типу ЧОІППО імені К.Д. Ушинського поділилася з присутніми власним досвідом співпраці між учителем англійської мови та асистентом учителя.

На завершення заходу було проведено підсумково-рефлексивну бесіду. Учасники обмінялися думками й окреслили вектори подальшої співпраці.