Меню Закрити

Відбулося секційне засідання (вебінар) для фахівців психологічної служби у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта в умовах війни: ціннісно-смислові орієнтири Перемоги України» з проблеми «Кризові умови сучасності: психологічні виклики та актуальні проблеми психологічної допомоги в умовах воєнного часу»

20 жовтня 2023 року на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського відбулося секційне засідання (вебінар) для фахівців психологічної служби у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта в умовах війни: ціннісно-смислові орієнтири Перемоги України» з проблеми «Кризові умови сучасності: психологічні виклики та актуальні проблеми психологічної допомоги в умовах воєнного часу».

У ході заходу було висвітлено питання модернізації освітнього процесу в закладах освіти області в контексті реформування сучасної української школи в умовах воєнного стану, з яким учасників познайомив Анатолій Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського. Анатолій Андрійович також наголосив на важливості збереження та розширення мережі фахівців психологічної служби системи освіти як важливої складової створення безпечного освітнього середовища, та збереження ментального здоров’я здобувачів освіти, що особливо актуально у часи війни.

Віталій Панок, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, член-кореспондент НАПН України висвітлив актуальну тему «Концепція реформування психологічної служби у системі освіти: перспективи та ресурси» та відповів на поставлені учасниками запитання, зробивши акцент на тому, що діяльність психологів та соціальних педагогів системи освіти є чітко регламентованою та унормованою, освітянська психологічна спільнота є наразі найдосвідченішою та найчисельнішою службою з надання психологічної допомоги українцям у часи війни.

Анна Велічко, клінічний психолог, завідувач відділу психосоціальної підтримки Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я ознайомила присутніх з принципами перенаправлення учасників освітнього процесу за клінічною допомогою, а саме визначила поведінкові маркери та ознаки психоемоційних порушень, які про це свідчать.

Про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» як дієвий ресурс психологічної просвіти та профілактики, про результати реалізації програми в області та Україні розповіла Інна Чистенко, радник голови Чернігівської ОВА з питань ментального здоров’я, обласний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Питання «Самозарадність і ресурсність молоді у боротьбі за майбутнє: стратегії збереження життєстійкості» детально та ґрунтовно висвітлила Тамара Мазур, завідувач кафедри психології ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

«Тривога, тривожність та панічні напади: етимологія, прояви та шляхи допомоги учасникам освітнього процесу», з цією інформацією виступила Олена Низовець-Кропта, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Про практичний аспект здійснення психологічного супроводу учасників освітнього процесу у прикордонні Чернігівської області з власного досвіду роботи розповіла Тетяна Могильна, практичний психолог Новгород-Сіверської гімназії №1 Новгород-сіверської міської ради. Тетяна Андріївна представила власну структуру надання психологічної допомоги дітям, поділилася практичними кейсами та вправами, рекомендаціями щодо роботи з батьками.

Підбиття підсумків та обговорення актуальних питань діяльності психологічної служби системи освіти Чернігівщини в умовах воєнного часу провела модератор заходу Олена Антоненко, директор Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Участь у секційному засіданні взяло 215 осіб.