Меню Закрити

Методичне об’єднання для спеціалістів (методистів) органів управління освітою територіальних громад, які відповідають за питання психологічної служби,  психологів/консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників

06 листопада 2023 року на базі Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області ЧОІППО імені К.Д.Ушинського відбулося методичне об’єднання для спеціалістів (методистів) органів управління освітою територіальних громад, які відповідають за питання психологічної служби, психологів/консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників із теми «Нормативне підґрунтя та алгоритм дій закладів освіти у випадку булінгу (цькування), ознак різних форм насильства та суїцидальної поведінки у здобувачів освіти».

Директор НМЦПССОЧО Олена Антоненко окреслила питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі ЧОІПП імені К.Д. Ушинського з питань створення безпечного освітнього простору з метою  захисту учасників освітнього процесу та запобігання наслідкам впливу на особистість несприятливих чинників.

Ірина Грищенко, заступник директора НМЦПССОЧО, звернула увагу учасників на актуальне питання «Нормативне підґрунтя та алгоритм дії  закладів освіти у випадку булінгу (цькування)». Організація системної роботи з протидії насильства та булінгу в закладі освіти, виявлення випадків булінгу в навчальному середовищі, алгоритм дій у разі його виявлення – ці питання були розкриті і обговорені учасниками. Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями та ученицями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, навичок безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки. Вирішальна роль у протидії насильству і булінгу належить педагогам. Проте, впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходу та підтримці керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій, а також із залученням дітей та молоді.

Наталія Німченко, методист НМЦПССОЧО, розповіла про алгоритм дій  закладів освіти у випадку суїцидальних поведінкових проявів у здобувачів освіти. Профілактичні заходи будуть ефективними лише за умови систематичного, комплексного впровадження різних форм і методів, у поєднанні з діяльністю, спрямованою на створення умов для повноцінної життєдіяльності учасників освітнього процесу.

Методист НМЦПССОЧО Віталіна Шовкова обговорила з учасниками заходу питання «Дії закладів освіти у разі залучення підлітків до небезпечних квестів, «груп смерті» та деструктивних субкультур». Останнім часом у мережі Інтернет все більшого поширення набувають квести, челенджі і так звані «групи смерті», які призводять до дитячих самогубств. Для організації профілактичних та інформаційних заходів із учасниками освітнього процесу адміністраціям закладів освіти, педагогам, класним керівникам, практичним психологам, соціальним педагогам рекомендовано ознайомитися із алгоритмом виявлення та реагування на випадки втягнення дітей у небезпечні квести, провести батьківські лекторії, семінари-тренінги для батьків з питань безпеки дітей, у тому числі в інформаційному просторі.

Учасники заходу отримали відповіді та детальні рекомендації щодо запобігання деструктивним проявам у молодіжному середовищі. Матеріали заходу розміщено на блозі Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області. У роботі методичного об’єднання взяла участь  81 особа.