Меню Закрити

Про проведення ІV Міжнародного конкурсу «Українознавчі пріоритети освітнього процесу»

ІV Міжнародного конкурсу

для вчителів закладів загальної середньої освіти України

та освітніх установ української діаспори

«Українознавчі пріоритети освітнього процесу»

 15 грудня 2023 року – 15 січня 2024 року

Метою Конкурсу є вивчення, узагальнення та поширення кращого педагогічного досвіду вчителів українознавства та інших вчителів-предметників, учителів початкових класів освітніх закладів різних типів і форм власності в Україні та українських освітніх закладів за кордоном щодо українознавчого наповнення системи освіти, викладання курсу за вибором «Українознавство», а також використання елементів українознавства в різних галузях освіти в Україні та в українських освітніх осередках за кордоном.

Конкурс спрямований на використання потенціалу українознавства як засобу формування свідомого і мотивованого патріотизму, вироблення соціальних та культурних компетентностей, що передбачають вміння зберігати та захищати національну ідентичність через визначення ціннісних пріоритетів, повагу до своєї історії, традицій, мовні та культурні практики.

Конкурс проводиться на виконання Указу Президента України від 18 травня 2019 р. № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Закону України від 16 січня 2020 р. № 463-IX «Про повну загальну середню освіту», Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 р. (розпорядження КМУ від 14 грудня 2016 р. № 988-р) та в рамках заходів, спрямованих на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України та заходів щодо її реалізації до 2025 року (наказ МОН України № 527 від 06.06.2022).

Умови проведення Конкурсу

До участі у Конкурсі запрошуються вчителі закладів загальної середньої освіти України усіх типів та форм власності, закордонних українських закладів освіти. Участь у Конкурсі безкоштовна і здійснюється з ініціативи педагогічного працівника.

Конкурс проводиться в дистанційній формі, для участі необхідно до 15 січня 2024 р. (включно) заповнити заявку і додати до неї розробку уроку з українознавства або розробку виховного українознавчого заходу та додатки (за наявності) за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/1R5B4yx2uZ-Xbo9eweXGjYpZ-VJQbO0fpthVws4DljKo/edit

Прийом заявок та конкурсних робіт здійснюється до 15 січня 2024 р.

Визначення переможців Конкурсу відбудеться до 15 лютого 2024 р.

Положення про Конкурс

Наказ про Конкурс

Зразок оформлення конспекту

Інформаційний лист