Меню Закрити

«Сексуальне насильство, повʼязане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим»

14 листопада 2023 року заступник директора Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Ірина Грищенко взяла участь у роботі тренінгу «Сексуальне насильство, повʼязане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим». Учасниками заходу стали представники місцевої влади різних громад, фахівці центрів соціального захисту з області, громадські діячі. 

Завдяки тренінгу учасники отримали знання і навички щодо запобігання сексуальному насильству, усвідомлення його наслідків та особливості допомоги потерпілим. Також на тренінгу йшлося про підвищення свідомості громадськості щодо проблеми сексуального насильства в контексті війни. Тренерка Ірина Куратченко, голова правління «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія», детально розповіла про національні та міжнародні стандарти допомоги постраждалим внаслідок сексуального насильства, повʼязаного з війною. Ще однією метою заходу було навчити фахівців і службовців практичним методам надання підтримки й допомоги потерпілим від сексуального насильства та особам, які стали свідками злочину.

Тренінг відбувся у межах проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною / СНПК», що виконує Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund з громадською організацією «Ла Страда – Україна», Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.