Меню Закрити

Навчання для педагогічних працівників та практичних психологів закладів середньої освіти за програмою формування навичок безпечної поведінки у здобувачів освіти «Навчіть дитину захищатися» (для дітей 4-9 років), «Вчимо дитину захищатися» (10-14 років), «Я вмію себе захистити» (14-18 років) та за посібником «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді» (15-17 років)

13–17 листопада 2023 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Навчально-методичним центром психологічної служби у системі освіти Чернігівської області було проведено навчання для педагогічних працівників та практичних психологів закладів середньої освіти за програмою формування навичок безпечної поведінки у здобувачів освіти «Навчіть дитину захищатися» (для дітей 4-9 років), «Вчимо дитину захищатися» (10-14 років), «Я вмію себе захистити» (14-18 років) та за посібником «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді» (15-17 років).

Заняття за Програмами формують життєво необхідні знання та вміння, які в подальшому житті допоможуть дітям захиститися від можливої небезпеки та ризиків у взаємодії з дорослими та однолітками. Сценарії занять піднімають такі актуальні для сучасної молоді питання як секстінг, грумінг, інформаційно-психологічна безпека в соціальних мережах, шанобливе ставлення до себе та своїх тілесних особливостей, розумінні своїх особистісних кордонів та вміння їх відстоювати.

Практичний блок навчання проходив в інтерактивній формі – педагоги та психологи продемонстрували ключові вправи з програми та проаналізували їх системність та методику проведення.

Слухачі отримали добірку матеріалів, які було систематизовано та розміщено в  Google класі групи. Матеріали включали в себе навчально-методичні посібники Програм, затверджені та рекомендовані для впровадження МОН, відео вебінарів та практичних занять, роздатковий матеріал для проведення занять, інструкції та рекомендації.

Участь у навчанні взяло 29 осіб.