Меню Закрити

Про онлайн зустріч практичних психологів закладів освіти області з Олегом Чабаном, відомим українським фахівцем з психічного здоров’я  

26 грудня 2023 року на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, за ініціативи Інни Чистенко, радниці голови Чернігівської ОДА з питань ментального здоров’я,  відбулась онлайн зустріч фахівців НМЦПССОЧО, практичних психологів закладів освіти Чернігівської та Полтавської областей з Олегом Чабаном, професором, доктором медичних наук, психіатром, медичним психологом.

О.С. Чабан висвітлив актуальну тему «Психічне здоров’я: більше запитань, ніж відповідей», окресливши усі складові й чинники психічного здоров’я, зауважив, що в Україні через повномасштабне вторгнення росії стрімко поширюються прояви ментальних розладів серед населення, згідно з дослідженням ВООЗ, більшість українців знаходяться у стані депресії, страждають від безсоння та панічних нападів, відчувають психоемоційне виснаження тощо. На переконання фахівців з психічного здоров’я, українці досі стигматизують психіатричну та психологічну допомогу, потерпають від  стереотипів щодо важливості психічного здоров’я та психологічної допомоги. Відтак, необхідно підвищувати обізнаність населення шляхом підтримання ініціативи на державному рівні щодо реалізації загальнонаціональної програми з відновлення та збереження психологічного здоров’я українців і можливість отримання психологічних послуг для будь-яких вікових груп населення, особливої уваги приділяючи учасникам освітнього процесу і дітям зокрема.

«Досить часто у відповідях на питання «Що для вас означає психічне здоров’я?» люди говорять про щастя, гармонію, задоволеність життям, відсутність стресорів, істерик, сліз, злості та емоційних гойдалок. Все це — перелік суб’єктивних ознак добробуту. Втім, таке визначення веде нас до висновку, що психічне здоров’я — недосяжне або короткочасне. Натомість ВООЗ та світова фахова спільнота підходять до визначення психічного здоров’я інакше: замість питання «Чи ви щасливі?» вони запитують «Чи ваше життя є наповненим?». Психічне здоров’я має важливе значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності людини робити внесок в життя суспільства» – зазначив Олег Чабан. Також відомий психіатр акцентував увагу на питанні впливу тривалого психологічного стресу на роботу тіла та відновлення здатності контролювати життя та уникати депресивних станів у напружених та невизначених ситуаціях в період війни.

В онлайн зустрічі  від Чернігівської області взяли участь 150 фахівців.

Більше на ютуб-каналі Олега Чабана https://www.youtube.com/@Oleh_Chaban/videos