Меню Закрити

Сучасні практики реалізації змісту Державного стандарту дошкільної освіти

22 лютого 2024 року базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено вебінар із теми «Сучасні якісні практики реалізації змісту БКДО (Державного стандарту дошкільної освіти)» для консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, спеціалістів органів управління освітою територіальних громад, відповідальних за дошкільну освіту, керівників закладів дошкільної освіти області.

Під час заходу репрезентовано дієві, сучасні, результативні та якісні практики педагогічних колективів закладів дошкільної освіти Чернігова щодо імплементації змісту трьох освітніх напрямів Базового компонента дошкільної освіти: «Особистість дитини», «Гра дитини», «Дитина у світі мистецтва».

Ірина Лисенко, проректор інституту, проаналізувала особливості організації та проведення атестації педагогів закладів дошкільної освіти у 2024 році з урахуванням змін відповідно до нового положення про атестацію.

Спікерами від закладів дошкільної освіти презентовано такий творчий досвід роботи:

Валентина Цісельська, директор ДНЗ №52 «Сонечко» Чернігівської міської ради, проаналізувала актуальні завдання реалізації Концепції безпеки закладів освіти, розкрила вимоги облаштування внутрішнього простору укриття, в якому перебувають дошкільники у нових соціальних умовах воєнного стану. Керівник закладу акцентувала увагу учасників вебінару на  створенні осередку безпеки (класу безпеки) в закладі та надання освітніх, інформаційних, консультаційних послуг сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку в умовах війни.

Ірина Самойленко, практичний психолог ДНЗ №1, центру психофізичного та інтелектуального розвитку дітей, Чернігівської міської ради, презентувала досвід педагогічної фасилітації (зростання дитини за допомогою психолога) та поділилася практичними надбаннями зі свого практичного кейсу: екран настрою, дерево емоцій, правила взаємодії груп, зразки осередків приналежності, ранкові зустрічі з психологом, ігри з ліхтариками, вправи з парашутом тощо щодо формування особистісної компетентності дитини дошкільного віку.

Наталії Аравіна, вихователь-методист ДНЗ №52 «Сонечко» Чернігівської міської ради, представила учасникам вебінару систему методів, технік, прийомів упровадження в освітній процес танців та інтегрованих ігор педагогіки забави «KLANZA», що створюють умови для розвитку дитини під час взаємодії з групою однолітків на принципах комунікації, взаємної довіри.

Тетяна Дрозд, вихователь ДНЗ №10 Чернігівської міської ради, ознайомила дошкільну спільноту з досвідом упровадження LEGO-педагогіки, однієї з найвідоміших і поширених нині педагогічних систем. LEGO є справді універсальною іграшкою, що забезпечує найширші потреби дошкільника, спонукає до мислення, фантазування, дає дитині змогу відчувати та творити. Саме LEGO дозволяє дитині дошкільного віку розвиватися та навчатися в грі.

Казакова Вікторія, музичний керівник ДНЗ №1, центру психофізичного та інтелектуального розвитку дітей, Чернігівської міської ради, презентувала творчий досвід організації та проведення дитячих свят по-новому відповідно до вимог освітнього напряму БК «Дитина у світі мистецтва». Педагогиня зазначила, що дитяче свято це не звітний концерт перед батьками, не спосіб задоволення їх очікувань. Це свято демонстрацій культури всіх учасників дійства та чудесних досягнень і радісних відкриттів вихованців садочку!

У заключному виступі Надія Жеребцова, методист відділу, проаналізувала головні завдання імплементації змісту БКДО в практику роботи на засадах впровадження діяльнісного підходу, педагогіки підтримки та виховання найменших в ситуаціях успіху. Методист акцентувала увагу на важливості емоційного благополуччя та метального здоров’я дошкільників в сьогоденні та зазначила, що організація освітнього процесу має ґрунтуватися на принципі природовідповідності, а тому ідея про використання гри для гармонійного розвитку особистості є визначальною.

Дякуємо всім учасникам заходу за взаємозбагачення унікальним досвідом якісного та відповідального впровадження змісту Базового компонента дошкільної освіти в практику роботи закладів освіти області та виховання дитини дошкільного віку на крилах захисту.