Меню Закрити

26 лютого – День спротиву російській окупації Криму

Десять років тому диверсійні групи рф почали спроби захопити Крим. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли на мирний протест тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та підтримати цілісність України.

Детальну хроніку подій ви можете прочитати на платформі Віртуального музею російської агресії.

У січні 2020 року депутати Верховної Ради України, серед них Ахтем Чийгоз та Рустем Умєров, звернулися до Президента України Володимира Зеленського з проханням офіційно встановити на державному рівні День спротиву Криму російській окупації.

26 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №58/2020 «Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2023 року №1108 «Про затвердження плану заходів до дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у 2024 році» науково-педагогічними працівниками інституту розроблено програми авторських курсів «Україна і українці у Другій світовій війні», «Сторінки новітньої історії України без купюр» змістом яких передбачено розкриття питань розвитку народу киримли, його історія, традиції тощо.

Планом роботи інституту передбачений вебінар: «Невідоме і відоме суспільство, політика і культура Криму та киримли в історичних есеях та нарисах».

У співавторстві з Мокрогузом О.П., завкафедри  суспільних дисциплін та методики їх викладання, видавництво «Академія української преси» видало посібники:

-Нариси з історії Криму (2015-2022): додатковий матеріал для вчителів 10 класу загальної середньої освіти, викладачів педагогічних вишів: Навчально-методичний посібник / Цалик С. М., Мокрогуз О. П., Волошенюк О. В. / За редакцією Волошенюк О. В. Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2023. 89. с.

-Техніки декодування російської пропаганди на заняттях з історії та громадянської освіти. Навчально-методичний посібник / Желіба О.В., Мокрогуз О. П., Волошенюк О.В./ За редакцією Волошенюк О. В., Євтушенко Р. І. Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2023. 81 c. У змісті посібників розвінчуються російські фальсифікації та дезінформація щодо історії Криму.