Меню Закрити

Проведено вебінар для вчителів математики закладів загальної середньої освіти

15-16 квітня 2024 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено обласний вебінар для вчителів математики закладів загальної середньої освіти «Задачі з параметрами в шкільному курсі математики».

Наталія Євтушенко, доктор педагогічних наук, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та ІКТ в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, звернула увагу на важливості розв’язування завдань з параметрами під час вивчення шкільного курсу математики, що, зокрема, сприяє розвитку логічного і критичного мислення учнів, формуванню їхньої алгоритмічно-математичної компетентності. Вона окреслила питання щодо можливості використання алгоритмічного підходу при розв’язуванні рівнянь та нерівностей (з однією змінною) другого степеню з параметром, розкрила переваги у застосуванні графічного методу до розв’язування рівнянь з параметрами.

Юлія Вовк, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та ІКТ в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, ознайомила учасників вебінару з особливостями завдань з параметрами, які були запропоновані в завданнях з математики на національних мультипредметних тестах 2022-2023 року. Також розглянула деякі методи розв’язання логарифмічних, тригонометричних систем рівнянь і нерівностей з параметрами.

Світлана Шумигай, кандидат педагогічних наук, учитель математики КЗ “НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей №16, здійснила розбір завдань з параметрами сесій ЗНО 2017-2021 років, доповіла щодо актуальної проблеми використання вчителями матеріалів попередніх екзаменів в освітньому процесі як додаткового джерела у вивченні окремих тем з математики у старшій школі.