Меню Закрити

Відбувся вебінар для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів з проблеми «Взаємодія та співпраця інклюзивно-ресурсних центрів із закладами, які надають додаткові послуги дітям з особливими освітніми потребами»

«Співпраця важлива – співпраця можлива»  –  під таким гаслом пройшла чергова веб-зустріч фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

Ефективність допомоги дітям у межах громади, міста, району залежить від об’єднання зусиль органів влади, закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, які надають освітні, соціальні та медичні послуги.  Саме інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) є своєрідними місточками між дитиною з особливими потребами та якісними освітніми, іншими додатковими послугами. Про нормативно-правові засади міжвідомчої співпраці ІРЦ та ефективні її моделі учасникам розповіла методистка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Ніна Пименова.

Директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новобілоуської сільської ради Марина Ніколаєва презентувала учасникам  досвід  організації співпраці з територіальними громадами Чернігівського району на основі угод, зокрема і про співфінансування. Також поділилась лайфхаками та юридичними тонкощами цього процесу.

Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, яка забезпечує гармонійний розвиток її особистості,  є найважливішою передумовою до пізнання оточуючого світу. Саме тому як для якісної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, так і для організації освітнього процесу та  корекційно-розвиткового впливу часто буває необхідною консультація медичного працівника. Про свій досвід вибудови шляхів взаємодії ІРЦ з закладами охорони здоров’я як державного, так і приватного секторів учасникам розповіла директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Ніжинської міської ради Валентина Ступак.

Окрім гарантованого державою права на здобуття якісної освіти, діти з особливими освітніми потребами також мають право на додаткову підтримку та додаткові послуги в освітньому процесі. Зокрема, це право на супровід під час інклюзивного навчання – забезпечення асистентом учня (дитини). Про алгоритм отримання такої послуги дитиною з особливими освітніми потребами та особливості участі в ньому інклюзивно-ресурсних центрів  розповіла методистка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Оксана Шаркевич.

Не менш важливими для організації освітніх та реабілітаційних послуг особам з особливими освітніми потребами (зокрема, зі складними та комплексними порушеннями) є надання таких соціальних послуг, як підтримане проживання, стаціонарний та паліативний догляд. Їх організація дозволяє створити умови для самостійного проживання осіб з ООП, захисту їх прав та інтересів, залучати до діяльності територіальної громади. Про практику організації надання таких послуг на базі свого закладу учасникам розповіли Тетяна Кулешова, завідувач відділення паліативного догляду Ніжинського дитячого будинку-інтернату, та соціальний робітник даної установи Ірина Авраменко.

Завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Наталія Кравченко обговорила з учасниками вебінару виклики та перспективи організації міжвідомчої співпраці ІРЦ, пошуки шляхів для вирішення проблемних питань з даного напрямку.

Участь у заході прийняли 50 фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

Методисти ресурсного центру

підтримки інклюзивної освіти

 ЧОІППО імені К.Д.Ушинського

 Оксана Шаркевич та Ніна Пименова