Меню Закрити

Медіаінформаційна грамотність в 10-11 класах: нова навчальна програма та посібник для вчителів України

23 травня 2024 року було презентовано навчально-методичний комплекс для 10–11 класів закладів загальної середньої освіти, одним з авторів якого є Мокрогуз Олександр, завідувач кафедри Чернігівського ОІППО ім. К.Д. Ушинського.

До комплексу входить:

  • навчальна програма “Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи” (автори: О. Мокрогуз, О. Желіба), яка є продовженням низки програм АУП для закладів освіти з навчання медіаграмотності, починаючи з 5 класу та може бути використана для запровадження курсів за вибором, факультативних курсів, занять гуртків;
  • посібник “Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи. Посібник для вчителя” (автори: О. Мокрогуз, О. Желіба, М. Запорожченко), який містить дидактичні матеріали та розробки занять для викладання курсу «Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи», повністю відповідає структурі програми, разом з якою становить єдиний навчально-методичний комплекс.

Автори розповіли про особливості навчально-методичного комплексу та представили окремі параграфи посібника.

Програма знаходиться на фінальній стадії грифування в Державній науковій установі “Інститут модернізації змісту освіти” і з наступного 2024/2025 н.р. може використовуватись в освітніх закладах України.

Програма і посібник представлені на сайті Академії української преси у вільному доступі за покликанням https://www.aup.com.ua/book-review/

Презентація представлена за покликанням

https://www.youtube.com/watch?v=RHLdWps0Qgo