Меню Закрити

«Мистецтво мови і мова мистецтва»

21-23 травня 2024 року кафедрою філологічних дисциплін та методики їх викладання в онлайн-режимі було проведено 15-годинний семінар «Мистецтво мови і мова мистецтва», який об’єднав представників мовно-літературної, мистецької, громадянської та історичної освітніх галузей, а також учителів початкового навчання, вихователів закладів дошкільної освіти.

Тематика, запропонована педагогам, охопила питання формування мовленнєвої, літературної, культурної компетентностей («Мистецтво мови як складник загальної культури особистості», «Мова мистецтва у формуванні культурної компетентності педагога», «Найперше – музика у слові» (Поль Верлен), «Синтез мистецтв на уроках літератури. Література і кіномистецтво» та ін.).

Світлана Молочко, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, методист відділу суспільно-філологічних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, презентувала інноваційні методи і прийоми роботи з вивчення мови і літератури в синтезі з іншими видами мистецтв, а також провела тренінг з культури мовлення педагога, зробивши акцент на мистецтвознавчій лексиці.

Оксана Косінова, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, ознайомила педагогів з основами компаративістики на перетині мистецтв слова і музики; надала поради щодо ораторського мистецтва.

Тетяна Матюшкіна, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент, розкрила синтез мистецтв у ході вивчення літератури, зосередивши увагу на взаємозв’язку літератури і кіномистецтва.

Під час засідання круглого столу «Мистецтво мови і мова мистецтва в загальнокультурному розвиткові особистості» учасники семінару обговорили важливі питання створення якісного комунікативного і мистецького простору, окреслили вектори подальшої співпраці в цьому напрямку.