Меню Закрити

23 травня 2024 року відбулося чергове засідання вченої ради ЧОІППО імені К. Д. Ушинського

На засіданні було розглянуто питання щодо законодавчої бази регулювання освітньої діяльності в умовах воєнного стану. Доповідачка Оксана Мірошниченко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання, змістовно, доступно та професійно подала матеріал із цієї тематики й наголосила на необхідності інформування слухачів курсів про постійні зміни в законодавстві та їх дотриманні в діяльності закладу освіти; а також упровадженні в процес підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчальної програми з теми: «Правові аспекти захисту педагогічних працівників в умовах сьогодення» (упорядник: Мірошниченко О.А., кандидат юридичних наук доцент кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання, доцент).

Ще одне важливе, цікаве, креативно підготовлене та професійно висвітлене питання підготувала завідувачка кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Світлана Молочко. У своєму виступі пані Світлана зосередила увагу на сучасних підходах до розвитку критичного мислення здобувачів освіти (у теоретичному й практичному аспектах), дала відповіді на запитання: «У чому допомагають навички критичного мислення?», «Яких основних принципів критичного мислення варто дотримуватися в освітній діяльності?», «Шкільні практики (приховані педагогічні впливи), що заважають розвиткові критичного мислення?», «Ознаки особистості, яка мислить критично» тощо; окреслила вектори діяльності викладачів кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання з цього актуального питання.

Завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Олександр Мокрогуз, кандидат історичних наук, доцент, звітував про науково-педагогічну діяльність викладачів кафедри щодо громадянської освіти, звернувши увагу присутніх на актуальності напряму та необхідності протягом 2024-2025 рр. започаткувати підвищення кваліфікації працівників освіти, які викладають предмети, інтегровані курси з громадянської освіти. Доповідач зазначив, що запровадження викладання курсу Концепції Нової української школи у 2016 році, Концепції розвитку громадянської освіти в Україні у 2018 році (з внесеними змінами у 2022 р.), поява програми інтегрованого курсу для 10 класу «Громадянська освіта», нового Державного стандарту базової середньої освіти 2020 року спонукають викладачів кафедри зосередити увагу на науково-методичному забезпеченні викладання громадянської освіти.

Варто зазначити, що всі доповіді були змістовними й актуальними, що викликало надзвичайну зацікавленість та жваве обговорення членами вченої ради.

Станіслав Пономаревський, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту як голова експертної ради представив до розгляду та затвердження 9 навчальних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, авторами яких є педагогічні й науково-педагогічні працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Усі програми було розглянуто та схвалено членами вченої ради; обговорено поточні справи діяльності закладу.