Співпраця на міжнародному рівні

23-24 травня 2024 року в Чернігові відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта в умовах глобалізованого світу: реалії, виклики, перспективи» (I International Scientific and Practical Conference «Modern Education in a Globalized World: Realities, Challenges, Prospects»), організована кафедрою мов і методики їх викладання факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка разом із іншими українськими і зарубіжними освітніми закладами. Кафедра філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, який є співорганізатором заходу, активно долучилася до роботи конференції.

На відкритті конференції з вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи НУЧК Валентин Панченко. Декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Світлана Стрілець побажала плідної роботи. З вітальними словами також виступили декан факультету лінгвістики НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Зоя Корнєва та декан факультету педагогічної та мистецької освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка Наталія Сулаєва.

На пленарному засіданні були порушені такі питання: професійний розвиток учителів (Світлана Тезікова, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя), освітні виклики в умовах війни (Dr. Maria Aleksandrovich, Pomeranian University in Slupsk, Польща), проблеми глобалізованого світу (Dr. Alla Korzh, SIT Graduate Institute, США; Sikunder Ali, Norwegian University of Science and Technology, Норвегія), цифрове освітнє середовище (Світлана Скворцова, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського; Інна Хижняк, Донбаський державний педагогічний університет), розвиток гнучких умінь в умовах глобалізації (Олена Матвієнко, Український державний університет імені Михайла Драгоманова), робота навчально-наукових лабораторій (Ольга Федій, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка).

Актуальне питання синтезу мистецтв в аспекті вивчення української мови і літератури було ґрунтовно проаналізовано у виступі на пленарному засіданні завідувачки кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Світлани Молочко (Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського), яка продемонструвала свій досвід на яскравих практичних прикладах.

Подальша робота конференції була представлена цікавими доповідями науковців, студентів та учнів Чернігівського обласного наукового ліцею. На секційному засіданні виступила Оксана Косінова, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, яка розповіла про європейський контекст творчості українських митців-символістів.

Наприкінці засновники заходу щиро подякували всім закладам освіти й учасникам, які в такий непростий час знайшли змогу взяти участь у конференції, та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Програма конференції