19 вересня 2024 року відбулося чергове засідання вченої ради Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.
На початку засідання було внесено зміни до складу вченої ради. Зокрема, у зв’язку із закінченням трудового контракту виведено зі складу Дмитра Покришня та введено Наталію Шаховніну, завідувачку кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидата педагогічних наук, і Наталію Василівну Євтушенко, доцента кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, доктора педагогічних наук.
Серед основних питань було розглянуто актуальну проблему реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»: актуальність, інновації та результати впровадження. Доповідач Віталіна Шовкова, методист Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, змістовно розкрила суть програми й наголосила на важливості поширювати серед науково-педагогічних, педагогічних працівників, практичних психологів закладів освіти в межах підвищення кваліфікації інформацію щодо використання технік, вправ, рекомендованих програмою, із метою здійснення першої психологічної допомоги здобувачам освіти, формування навичок самодопомоги.
Члени вченої ради активно долучилися до обговорення проблеми, продемонстрували шляхи формування емоційного інтелекту здобувачів освіти в межах підвищення кваліфікації й акцентували на важливості збереження ментального здоров’я в умовах воєнного часу.
Надалі присутн заслухали звіт викладачів кафедри природничо-математичних дисциплін та ІКТ в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського щодо інноваційної діяльності кафедри. Зокрема, доповідачі Юлія Вовк, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та ІКТ в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, окреслила напрями роботи кафедри із зазначеної тематики, а професор кафедри Андрій Давиденко, доктор педагогічних наук, як досвідчений фахівець у відповідній галузі, у своєму виступі звернув увагу на необхідності продовження модернізації системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до державної політики в галузі освіти, з урахуванням вимог Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), схваленої Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. № 960-р., удосконалення змісту авторських курсів «Підготовка вчителів до мультимедійних дидактичних засобів», «Постановка та виконання дослідницьких лабораторних робіт в освітньому процесі з фізики», «Підготовка вчителя природничих дисциплін до надання допомоги учням у виконанні навчальних та наукових проєктів (STEAM-освіта)», «Організація та методика виконання наукового дослідження. Оформлення отриманих результатів» та розробки мультимедійних дидактичних засобів. Члени вченої ради підтримали пропозицію запровадити серію вебінарів або авторських курсів із роботехніки, а наукові та методичні здобутки працівників кафедри з проблеми сучасності, що мають місце в освітньому процесі з природничо-математичних дисциплін, поширювати в науково-методичних збірниках та фахових виданнях.
Відповідно до порядку денного члени вченої ради на засіданні затвердили «Інструкцію з планування й обліку навчального навантаження педагогічних і науково-педагогічних працівників Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського» та програму підвищення кваліфікації керівників (директорів та заступників директорів) закладів загальної середньої освіти «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення», укладачами якої є Тетяна Красногор, методист відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, Олександр Мокрогуз, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент.
Вчена рада одноголосно схвалила та рекомендувала до друку інформаційно-методичний посібник «Християнство на Чернігівщині. Історія та сьогодення», укладачем якого є кандидат філософських наук, старший викладач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Андрій Волинець, та методичні рекомендації «Організація та проведення І-ІІІ етапів Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», укладачами яких є завідувачка відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д.Ушинського Інна Вошкіна та методист відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д.Ушинського Оксана Мухіна.