Меню Закрити

Про навчання для педагогічних працівників “Формування навичок надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу”

На базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського від 23 до 27 вересня 2024 року Навчально-методичним центром психологічної служби у системі освіти та кафедрою психології було здійснено навчання за програмою підвищення кваліфікації для педагогічних працівників «Формування навичок надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу».

Під час занять були висвітлені такі теми, як «Перша психологічна допомога: теоретичний та практичний аспект», «Протоколи надання першої психологічної допомоги під час переживання негативних психічних реакцій та станів», «Презентація програм надання першої психологічної допомоги», «Вікові особливості реакції здобувачів освіти на кризові ситуації: вправи та техніки стабілізації психоемоційного стану», «Етіологія стресу, гострої реакції на стрес та посттравматичного стресового розладу», «Булінг у школі: огляд судової практики», «Перебіг емоційних станів здобувачів освіти в умовах війни», «Допомога та самодопомога при тривозі та панічних станах», «Психологічне благополуччя особистості та його збереження».

Увагу педагогів було акцентовано на тому, що перша психологічна допомога не є фаховою психологічною та/або медичною допомогою, адже перш за все – це загальнолюдська підтримка. Володіти навичками першої психологічної допомоги на тепер має кожен педагогічний працівник, адже ці знання, вміння та навички допомагають будувати підтримуючи відносини з дітьми, які сприятимуть їх психологічному відновленню; навчити здобувачів освіти методикам саморегуляції та зниження травматичного досвіду у межах щоденного освітнього процесу може тільки той педагог, який володіє навичками самодопомоги.

У межах навчання, за численними відгуками слухачів, були висвітлені актуальні та вкрай необхідні теми, оновлено знання з вікової психології, а всі практичні вправи та техніки доповнять педагогічні скарбнички й будуть використовуватись педагогічними працівниками під час роботи з усіма учасниками освітнього процесу.

Методичні рекомендації та посилання для успішної організації подальшої роботи педагогічними працівниками розміщенні на блозі Центру https://nmcps.blogspot.com/p/blog-page_30.html