Меню Закрити

Школярі Чернігівщини взяли участь у ІV етапі LIX Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики!

Важко уявити сучасний світ без застосування фізики і фізичних процесів у промисловості, сільському господарстві, транспорті, медицині, будівництві й побуті.

Участь обдарованих школярів в олімпіаді з фізики формує в них предметні компетентності на основі фізичних знань, наукового світогляду, розвитку творчих здібностей і схильності до креативного мислення.

Від 21 до 26 березня 2025 року в місті Львові відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. В інтелектуальному змаганні взяли участь 150 учнів 8-11 класів із 22 областей України та міста Києва.

До складу команди від Чернігівської області увійшли чотири переможці обласного етапу змагання, а саме:

Софія Светлова, учениця 8 класу Чернігівської гімназії № 7 Чернігівської міської ради;

Віталій Желіба, учень 9 класу Прилуцького ліцею № 1 ім. Георгія Вороного Прилуцької міської ради Чернігівської області;

Єгор Литвяков, учень 10 класу Куликівського ліцею Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області;

Павло Котченко, учень 11 класу Чернігівського ліцею № 12 Чернігівської міської ради.

На відкритті олімпіади з вітаннями до присутніх звернулися: Олег Паска, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації; Анна Грітчина, заступник директора Національного центру «Мала академія наук України»; Ярослав Чорнодольський, декан фізичного факультету, доцент кафедри загальної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат фізико-математичних наук.

Учасників заходу також привітав голова журі  олімпіади Ігор Анісімов, завідувач кафедри радіотехніки і радіоелектроніки факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор. Він  зазначив, що участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді  з фізики – це потужна мотивація розвитку обдарованої особистості.

Протягом  чотирьох днів учні демонстрували вміння аналізувати фізичні явища, застосовувати нестандартні підходи до розв’язування задач, навички експериментальної та дослідницької роботи.

У вільний від змагань час учасники олімпіади  мали змогу познайомитися з історичними пам’ятками стародавнього Львова.

Тож вітаємо юних фізиків з участю в олімпіаді! Щиро дякуємо вчителям та батькам за підтримку бажання дітей брати участь у змаганнях. Зичимо міцного здоров’я, миру, нових відкриттів і бажання пізнавати глибини наук!