Система автоматизації «Україна. Інклюзія» – це не лише база даних, що зберігає документацію щодо освіти осіб з особливими освітніми потребами, це комплекс робочих місць із розмежуванням прав доступу, об’єднаних в єдину інформаційну систему з метою комунікації між усіма дотичними до даного процесу особами.
У Чернігівській області на порталі зареєстровано більш як 650 користувачів. Це фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та регіональні координатори, керівники закладів освіти, батьки дітей з особливими освітніми потребами. Кожна група користувачів має різний рівень доступу до інформації, різні права та обов’язки.
Портал «Україна. Інклюзія» дуже динамічний ресурс, який постійно оновлюється та надає користувачам нові можливості. Тому колектив ресурсного центру та фахівці ІРЦ області постійно взаємодіють для вдосконалення навичок роботи на порталі.
20 травня 2025 року для директорів та фахівців ІРЦ області проведено практичний івент, де учасники веб-зустрічі поділитись напрацюваннями щодо роботи користувача різних рівнів доступу та обговорили різноманітні лайфгаки.
Покрокову інструкцію користувача з рівнем «Директор ІРЦ» презентувала директорка КУ «ІРЦ» Талалаївської селищної ради ОКСАНА МОВЧАН. Вона надала колегам практичні поради та висвітлила основні помічні функції для директора порталу.
Фахівець КУ «ІРЦ № 1» Чернігівської міської ради ЛЮДМИЛА БАКЛАЖКО провела інтерактивну «екскурсію порталом» для користувача з рівнем доступу «Фахівець» та висвітлила основні кроки від подання заяви про проведення комплексної оцінки до формування висновку.
Основні особливості роботи на порталі користувача з рівнем доступу «Керівник ЗЗСО», зокрема створення індивідуальної програми розвитку та формування журналу закладу освіти, висвітлила ОКСАНА ШАРКЕВИЧ, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
Регіональний координатор порталу в Чернігівській області НІНА ПИМЕНОВА, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, ознайомила учасників із функціями та правами, що надаються користувачу-координатору.
У рамках педагогічного марафону обміну досвідом фахівець КУ «ІРЦ» Ніжинської міської ради ІРИНА САВЧЕНКО поділилась напрацюваннями щодо розвитку академічних навичок шляхом використання сенсорної інтеграції на заняттях з лікувальної фізкультури для дітей з особливими освітніми потребами.
Загалом у роботі івенту взяли участь 60 фахівців ІРЦ.
Методист РЦПІО Оксана ШАРКЕВИЧ