03 червня 2025 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відповідно до плану роботи кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання було проведено обласний вебінар із теми «Творча лабораторія літературно-мистецької вітальні «Слово» для вчителів мовно-літературної освітньої галузі, педагогів-організаторів та керівників гуртків.
Доповіддю на тему «Літературно-мистецька вітальня як форма роботи зі старшокласниками (із досвіду роботи театру «Слово») розпочала захід Оксана Косінова, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидат філологічних наук. Вона зазначила, що своїми педагогічними й методичними можливостями літературно-мистецька вітальня є ефективною формою занять, яка урізноманітнює шляхи активізації навчання, сприяє самовираженню й самоствердженню здобувачів освіти, оскільки це своєрідний сплав науки і мистецтва, що має потужну енергетику та сприяє пробудженню творчої активності учнів.
Світлана Молочко, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, ознайомила присутніх із темою «Мистецький контекст вивчення і презентації літературних творів». У своєму виступі вона розповіла про особливості інтеграції літератури з іншими видами мистецтва — живописом, музикою — як засобами глибшого осмислення художнього твору та формування цілісного естетичного сприйняття учнів. Увагу було зосереджено на органічній взаємодії літературних текстів з різними знаковими системами.
Про особливості роботи гуртка «Юні краєзнавці» Чернігівської гімназії № 20 Чернігівської міської ради розповіла Марія Примоченко, учитель української мови та літератури цього закладу освіти, керівник гуртка. Марія Сергіївна поділилася досвідом організації краєзнавчої діяльності школярів, розповіла про найбільш цікаві форми роботи гуртківців та підкреслила важливість виховного потенціалу краєзнавчої роботи, що формує почуття патріотизму, гордості за рідний край та активну громадянську позицію. Її виступ завершився декламацією поетичних творів у виконанні вихованців гуртка «Юні краєзнавці».
Олена Тюкалова, викладач вищої категорії та керівник дитячого театрального колективу «Колібрі» Дитячої школи мистецтв міста Нова Каховка, поділилася досвідом та напрацюваннями в межах теми «Методи роботи над літературним твором із учнями мистецьких шкіл». У своєму виступі вона порушила проблему важливості інтерпретації художнього тексту як творчого процесу в аспекті театральної діяльності, що поєднує глибоке розуміння змісту з виразними сценічними засобами. Викладачка звернула увагу на значення командної роботи, творчої свободи та індивідуального підходу до кожного учня, що сприяє розкриттю особистісного потенціалу дітей.
Наприкінці заходу були продемонстровані відеофрагменти виступів учнівського театрального колективу Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (композиція «Не зневажай душі своєї цвіту!» за творами Лесі Українки) (керівник – Оксана Косінова). Перегляд викликав теплі емоції у присутніх, підтвердивши важливість творчих ініціатив у формуванні естетичного смаку та духовного світу молодого покоління.