05 грудня 2025 року відбулося засідання обласної творчої групи педагогів закладів позашкільної освіти з актуальної теми «Педагог-волонтер: як надихати дітей власним прикладом». Учасники заходу обговорили важливу роль педагога у формуванні в дітей відповідальності, емпатії та готовності долучатися до волонтерських ініціатив, який було проведено на базі культурно-мистецького центру «Інтермеццо» (далі – Центр).
Олександр Ясенчук, директор Центру, волонтер, наголосив на значущості волонтерського руху в сучасних умовах та важливості власного прикладу педагога як рушійної сили для учнівської молоді.
Виступ Лідії Миронової, директора Деснянського закладу позашкільної освіти «Центр творчості дітей та юнацтва» Деснянської селищної ради, був присвячений впровадженню волонтерського досвіду педагога, ефективних інструментів виховної діяльності та розвитку соціальної активності дітей.
Інна Шабовта, методист КЗ Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва, акцентувала увагу на вихованні у дітей стійкості, співчуття та солідарності через участь у волонтерських проєктах, особливо в умовах воєнного стану.
Про волонтерські ініціативи, благодійні акції на підтримку українських військових розповіли Галина Ісупова, керівник гуртка Чернігівської гімназії № 31 Чернігівської міської ради, та чернігівський волонтер Віктор Єрко.
Підбиваючи підсумки зустрічі, Жанна Хлопіна, методист ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, зосередила увагу на командній роботі педагогів, генеруванні ідей, залученні громади та оцінюванні досягнутих результатів.
Засідання стало майданчиком для обміну досвідом, обговорення викликів воєнного часу та пошуку шляхів оптимальних педагогічних стратегій.

