Меню Закрити

Міжнародний форум «Пілотне впровадження профільної освіти: академічні ліцеї»

30-31 травня в м. Києві відбувся Міжнародний форум «Пілотне впровадження профільної освіти: академічні ліцеї» за участю Оксена Лісового, Міністра освіти і науки України, заступників міністра освіти і науки України – Надії Кузьмичової та Миколи Трофименка; представників Офісу впровадження Нової української школи – Ігоря Хворостяного та Антоніни Макаревич, представників міжнародних організацій.

Участь у заході взяли представники закладів загальної середньої освіти, які з 1 вересня 2026  року розпочнуть пілотування старшої профільної школи.

У Чернігівській області 8 закладів візьмуть участь у пілотуванні:

  1. Комунальний заклад «Ладанський ліцей» Ладанської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області;
  2. Ріпкинський ліцей Ріпкинської селищної ради;
  3. Деснянський ліцей Деснянської селищної ради;
  4. Козелецький ліцей № 3 Козелецької селищної ради;
  5. Куликівський ліцей Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області;
  6. Чернігівський ліцей № 1 Чернігівської міської ради;
  7. Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя;
  8. Комунальний заклад «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради

Упродовж двох днів плідної роботи учасники заходу разом із представниками Міністерства освіти і науки України, міжнародних організацій, університетів, експертного середовища обговорювали підготовку до впровадження старшої профільної школи, розвиток академічних ліцеїв, навчання педагогів та організаційні рішення, необхідні для впровадження реформи,  за якою старша профільна  школа зможе забезпечити учням якісну підготовку до подальшого навчання та професійного самовизначення.

До заходу долучилися Ірина Лисенко, проректорка, Інна Шульга, завідувачка відділу координації методичної роботи та професійного розвитку керівних кадрів Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського та представники майбутніх академічних ліцеїв.