Меню Закрити

Сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація педагогічних працівників

РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ У ПІЛОТНІЙ СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Стан реєстрації для участі в пілотній сертифікації вчителів

В Україні другий рік поспіль проходить сертифікація вчителів початкової школи.

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи вчителів.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно:

  1. Незалежне тестування учасників сертифікації.

2.Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності.

  1. Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Перший етап сертифікації (незалежне тестування) відбувся 29 лютого 2020 року. Порівняно з минулим роком в Україні для участі в ньому зареєструвався 1 591 учасник, з них 49 – представники Чернігівської області (відповідно у 2019 році в Україні зареєструвались 857 учасників, у Чернігівській області 21 учасник). Цьогоріч в Україні складали тести 1 552 учасники (97,5%), у Чернігівській області  – 48 учасників (97,9%), відповідно у 2019 році у тестуванні взяли участь 807 учасників, що становило 94,2% від кількості зареєстрованих, у Чернігівській області – 18 учасників, або 85,7%.

Незалежне тестування учасників сертифікації було організоване Українським центром оцінювання якості освіти та Київським регіональним центром оцінювання якості освіти.

Для успішного проходження незалежного тестування та допуску до участі в наступному етапі сертифікації учасникам необхідно набрати не менше 60% максимальної кількості тестових балів.

В області пункт тестування було створено на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Результати незалежного тестування до 16 березня 2020 року будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників сертифікації.