Меню Закрити

Сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

2022 році сертифікацію зможе пройти не більше 2500 вчителів початкової школи.  Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителівЛист для проходження сертифікації у розрізі регіонів.

Реєстрація для участі у сертифікації тривала  упродовж  01-15 серпня 2022 року включно. 

Упродовж 09-15 серпня тривав  додатковий етап реєстрації, під час якого подати заяви змогли усі охочі вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, незалежно від квоти в області.

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено у разі якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Для Чернігівської області визначено квоту у 60 місць. Сформовано 61 реєстраційну  картку.

Перший етап сертифікації педагогічних працівників відбудеться 10 вересня 2022 року на базі визначених закладів загальної середньої освіти області.

Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування за виконання тестових завдань визначатимуться на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів.

Місце, дату та час проведення незалежного тестування зазначено в листах-викликах, які не пізніше 02 вересня 2022 року буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації.

Допуск учасників сертифікації до пункту тестування буде здійснено з 10:15 до 10:50 у день незалежного тестування за умови пред’явлення учасником сертифікації:

  • паспорта громадянина України, а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
  • листа-виклику.

Учасник сертифікації, документи якого містять розбіжності в персональних даних, має надати відповідний документ.  Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника сертифікації до пункту тестування.

Учасників сертифікації, які прибули після 10:50, до пункту тестування не допускають.

Протягом часу, відведеного на виконання тесту, учасникам сертифікації заборонено спілкуватися (у тому числі за межами аудиторії / під час оголошеної повітряної тривоги) з іншими учасниками сертифікації щодо завдань тесту; виносити матеріали незалежного тестування з аудиторії; мати при собі або на своєму робочому місці засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою незалежного тестування. У разі порушення процедури проведення тестування учасник сертифікації має здати матеріали незалежного тестування та залишити пункт тестування.

Учасник сертифікації до виходу з пункту тестування має надати відповідальному за пункт тестування Картку учасника сертифікації для проставлення відмітки про участь у незалежному тестуванні. Картку учасника сертифікації видає старший інструктор до початку проходження тесту.

Результати незалежного тестування та інформацію про допущення/ недопущення учасників сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації має бути розміщено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 28 вересня 2022 року.

У разі виникнення в учасника сертифікації сумнівів щодо правильності встановлення йому результату незалежного тестування він може протягом трьох календарних днів після оголошення результатів незалежного тестування (з урахуванням дня офіційного оголошення тестування) подати до апеляційної комісії апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування.

Докладніше на сайті УЦОЯО.

Нагадаємо, форма організації освітнього процесу залежатиме від безпекової ситуації в регіоні.