Меню Закрити

Про проведення пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 в закладах освіти Чернігівської області

26-27 травня 2021 року в Чернігівській області відбувся пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, у якому взяли участь учні закладу освіти регіону, визначеного методом випадкової вибірки.

Мета PISA полягала у з’ясуванні готовності 15-річних учнів / студентів до дорослого життя. Дослідження передбачало оцінювання читацької, математичної, природничо-наукової грамотності та креативного мислення учнів / студентів, а також отримання контекстної інформації про заклади освіти та освітні практики, що застосовуються в закладах.

Дослідження включало тестування учнів / студентів за завданнями міжнародного зразка, їх анкетування та анкетування керівників закладів освіти.

Під час анкетування учасники мали надати відповіді на запитання, що стосувалися закладу освіти, їхньої родини, а також використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Уперше в Україні було використано комп’ютерний варіант дослідження та оцінювалося креативне мислення учнів.

Дослідження здійснювали фахівці Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, які виконували обов’язки старших інструкторів пілотного етапу PISA-2022.

Результати дослідження PISA будуть використані для визначення шляхів подальшої реалізації освітньої політики в Україні.