Меню Закрити

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти

Кравченко Н.Б.Кравченко Наталія Борисівна – завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського  ОІППО імені К.Д. Ушинського Коло наукових інтересів: аналітичне та методичне забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів області, методичний супровід  діяльності педагогічних працівників щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами та  з  питань впровадження інклюзивної освіти для батьків, громадських організацій, підвищення рівня обізнаності громадськості про дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, запобігання дискримінації, формування позитивного ставлення до таких дітей та їх батьків. Гальонка Л.М.Гальонка Людмила Миколаївна – методист. Коло наукових інтересів: консультативно-методична допомога з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами керівникам та  педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсних центрів, практичним психологам, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Підвищення професійної компетентності фахівців інклюзивно-ресурсних центрів. Шаркевич О.В.Шаркевич Оксана Вікторівна – методист. Коло професійних інтересів:  консультативно-методична допомога з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами, зокрема   з інтелектуальними порушеннями,  керівникам та вчителям-дефектологам інклюзивно-ресурсних центрів області. Здійснення аналітичної та прогностичної діяльності щодо організації навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти області. Пименова М.В.Пименова Ніна Василівна – методист. Коло професійних інтересів:  консультативно-методична допомога з питань навчання дітей з порушеннями зору, слуху керівникам, вчителям-дефектологам інклюзивно-ресурсних центрів та педагогам, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Здійснення підвищення професійної компетентності педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів, закладів освіти щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами шляхом організації та проведення тренінгів, семінарів, вебінарів тощо. Полякова М.П.Полякова Марина Павлівна – методист. Коло професійних інтересів:  консультативно-методична допомога з питань навчання дітей з порушеннями мовлення керівникам та вчителям-логопедам інклюзивно-ресурсних центрів області, здійснення методичного та аналітичного забезпечення  логопедичної служби в області.

Напрями діяльності РЦПІО

  1. Здійснює підвищення професійної компетентності педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів, закладів освіти щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами шляхом організації та проведення, зокрема, тренінгів, семінарів, вебінарів.
  2. Надає консультативно-методичну допомогу з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами керівникам та педагогічним працівникам закладів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, установ (закладів) соціального захисту населення, закладів охорони здоров’я, батькам (іншим законним представникам) дитини, посадовим особам обласної держадміністрацій, представникам органів місцевого самоврядування та громадським об’єднанням.
  3. Проводить аналіз даних щодо фахівців, які надають психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами у Чернігівській  області.
  4. Здійснює узагальнення інформації про заклади освіти Чернігівської області, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами.
  5. Проводить аналіз даних щодо охоплення навчанням дітей з особливими освітніми потребами, вивчає та узагальнює досвід роботи закладів освіти.
  6. Надає в межах компетенції пропозиції щодо удосконалення законодавства з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами відповідному структурному підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів  Управлінню освіти і науки  Чернігівської ОДА та МОНУ.
  7. Співпрацює з Інститутом спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук та іншими структурними підрозділами закладу післядипломної педагогічної освіти щодо застосування сучасних методик проведення комплексної оцінки, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, адаптації освітніх програм до потреб дітей з особливими освітніми потребами, розробки індивідуальної програми розвитку та з інших питань в межах своєї компетенції.
  8. Проводить інформаційно-просвітницьку роботу з підвищення рівня обізнаності громадськості про дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у взаємодії з громадськими об’єднаннями, батьками (іншими законними представниками) дітей, закладами освіти шляхом організації та проведення лекцій, тренінгів, семінарів, вебінарів, поширення інформаційних матеріалів у засобах масової інформації тощо.

Адреса: м. Чернігів, вул. Гоголя, 16.
Контактний телефон: (0462) 653-987
E-mail: cheorc@ukr.net