_____________________________________________
Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році заплановано провести протягом 14 травня — 25 липня.
У 2025 році сертифікаційна робота міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Перелік навчальних предметів, із яких у 2025 році проводиться національний мультипредметний тест. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.
6 березня розпочнеться реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Результати цього іспиту дадуть змогу потенційним бакалаврам взяти участь у конкурсі для вступу до закладів вищої освіти України.
Про те, як відбуватиметься реєстрація на участь у вступному випробуванні, яких кроків слід дотримуватися, аби вона була успішною, якими будуть зміст та структура предметних тестів НМТ у 2025 році, на що варто зважати, готуючись до іспиту, коли і звідки учасники / учасниці НМТ дізнаються про місце проходження тестування, говоритимемо 3 березня о 15:00 у прямому етері на нашому YouTube-каналі.
Цей вебінар розпочне низку випусків «НМТ-2025: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.
До 11:00 3 березня всі охочі можуть поставити запитання за посиланням.