Меню Закрити

Національний мультипредметний тест 2022 року

Спеціальна сесія національного мультипредметного тесту

Спеціальна сесія національного мультипредметного тестування відбудеться 12ー16 вересня 2022 року. Щоб взяти в ній участь, зареєстровані учасники мають двічі обов’язково підтвердити свою участь і вибрати населений пункт для проходження НМТ.

30 серпня завершився перший етап підтвердження участі в спеціальній сесії НМТ, яку буде проведено в тимчасових екзаменаційних центрах, створених в області.

Учасники, які зареєструвалися в спеціальний період і не пройшли першого етапу протягом 25–30 серпня, не зможуть узяти участі в спеціальній сесії НМТ.

Логіни і паролі для доступу до інформаційної сторінки зареєстровані можуть дізнатися, скориставшись додатково створеним спеціальним сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Не проходять першого  етапу підтвердження участі, а натомість автоматично переходять до наступного етапу учасники, які:

  • підтвердили участь в основній та/або додатковій сесії НМТ і вибрали населений пункт для проходження НМТ під час основної та/або додаткової сесій, але з поважних причин не змогли взяти участі в жодній сесії НМТ;
  • взяли участь у додатковій сесії НМТ, але з поважних причин не змогли завершити виконання тесту під час основної та/або додаткової сесії НМТ (через різке погіршення стану здоров’я або дострокове припинення виконання тесту в тимчасовому екзаменаційному центрі внаслідок виникнення нестандартних ситуацій (обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників, або через неможливість створення належних умов для виконання завдань НМТ тощо).

На другому етапі,  від 05 вересня до 07 вересня 2022 року, учасники остаточно матимуть змогу визначатися з вибором міста і за потреби змінити населений пункт на той із запропонованих, де зручніше буде пройти тестування в межах спеціальної сесії.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 10 вересня 2022 року для абітурієнта з’явиться можливість завантажити запрошення із вкладки «Місце проведення»,  де буде зазначено дату, час і місце проходження ним НМТ в межах спеціальної сесії оцінювання.

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році. Цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратив чинність наказ, що регламентував проведення ЗНО.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:  українська мова, математика та історія України. Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.

Також учасники можуть потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.   Інтерфейс  запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200 подано у додатку 6 до Порядку. Так, аби отримати 100 балів, достатньо набрати хоча б по одному тестовому балу за виконання кожного блоку. Максимальна кількість балів за кожний блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, але й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

До результатів кожного блоку НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає. Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з математики, на гуманітарні – з історії України. Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультипредметного тесту наведено в додатку 4 до Порядку. Фактично вступник може краще спланувати стратегію виконання завдань, адже заздалегідь оприлюднені коефіцієнти дають змогу визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи ту спеціальність.

Тестування не можна буде пройти вдома, адже воно відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи.

Однією з найважливіших вимог для створення тимчасових екзаменаційних центрів була наявність укриттів цивільного захисту в будівлях, де планується проходження НМТ, або поблизу них. У разі повітряної тривоги тестування буде призупинене, учасники разом з інструкторами перейдуть до укриттів. Якщо повітряна тривога буде нетривалою, учасники повернуться до виконання НМТ, продовживши роботу з того завдання, на якому тестування було призупинене. Якщо ж тривога буде тривалою, учасникам буде запропоновано пройти тест у межах додаткової сесії.

НМТ буде проведено також і за кордоном. в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть україномовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.

Передбачено проведення трьох сесій НМТ: 

  • основної – 18 липня – 10 серпня
  • додаткової – 16–20 серпня
  • спеціальної – 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Графік проведення НМТ затверджено наказом МОН від 12 травня 2022 року № 434.

Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, зареєстровані учасники мають обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому планують перебувати в період проведення НМТ. Підтвердження необхідно буде повторити з 21 червня до 7 липня, оскільки ситуація може змінюватись.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Детальну інформацію з питань Національного мультипредметного тесту можна отримати:

Український центр оцінювання якості освіти сайт:  www.testportal.gov.ua

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти сайт: http://kievtest.org.ua;

телефон/ факс: (044) 543-89-80; відділ інформаційних технологій: (044) 361-42-17;

методичний відділ: (044) 360-70-04;

електронна пошта: krczno@kv.testportal.gov.ua;

адреса: вул. Міста Шалетт, 1А, м. Київ, 02192

Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського сайт: http://choippo.edu.ua;

відділ моніторингу якості освіти, ЗНО: (0462) 677-281,

електронна пошта:  zno310@ukr.net